Vítejte na stránkách farnosti Teplice nad Metují
O farnosti
Naše farnost se nachází na severu Náchodska na hranici s Polskem, sousední farnosti jsou Broumov, Police nad Metují a Trutnov. V současné době k nám dojíždí P. František Hofman bydlící v Šonově, za ekonomické záležitosti odpovídá P. Martin Lanži z farnosti Broumov, teplická fara je neobsazena.

Aktuality farnosti

16.3.2020 - Další slovo biskupů k opatření proti šíření koronavirové nákazy.

Od 12.března se veřejné mše ve všech kostelech na území královéhradecké diecéze ruší, viz dopis královéhradeckého biskupa a dopis biskupské konference. Je to preventivní opatření k zabránění šíření koronavirové nákazy.

Dne 4.-12.1.2012 se konala v Teplicích a okolí Tříkrálová sbírka Charity ČR. Hlavní koledovací den byla sobota 11.1., kdy koledníkům požehnal P. František. Více zde.

Rozpis bohoslužeb a ohlášky.

Rozpis bohoslužeb na 2 týdny

Mše v kostelech pro veřejnost jsou až do odvolání zrušeny.

Datum Den svátek farní kostel Sv. Vavřince kostel P. Marie Pomocné jinde
15.3. neděle 3. NEDĚLE POSTNÍ --
18.3. středa --
19.3. čtvrtek slavnost sv. Josefa --
20.3. pátek --
22.3. neděle 4. NEDĚLE POSTNÍ --

POSTNÍ DOBA – DOBA POKÁNÍ = nahrazování a odčiňování toho, co jsme hříchy zničili, pokazili. ALE TAKÉ DOBA ROZJÍMÁNÍ O BOŽÍ LÁSCE K NÁM LIDEM – LÁSCE AŽ K OBĚTOVÁNÍ BOŽÍHO SYNA. DOBA OBRÁCENÍ – A NAVRÁCENÍ - K OTCI – A ROZVAŽOVÁNÍ O SLOVU BOŽÍM.

Požehnané dny postní doby přeje a vyprošuje
P. František Hofman

V neděli 16.června se konala pouť ve Zdoňově, v renesančním kostele Svaté Trojice. Mši v 15:00 navštívili rodáci z Německa.

V sobotu 15.června Zdoňov slavil 660 let od první zmínky českého názvu, německý Merkelsdorf se objevil před asi 130lety dříve. Vyslechli jsme si přednášku PhDr. Moravcové o bohaté historii obce. Více na facebooku spolku BUK Zdoňov .

V pátek 24.5.2019 byl poutní kostel P. Marie Pomocné s poustevnou otevřen pro veřejnost v rámci akce Noc kostelů.

V sobotu 25.8.2018 jsme se rozloučili P. Marianem Lewickým, děkanem z Police nad Metují.

O prázdninách se konalo Varhanní léto, které pořádal L. Šikut.

V pátek 25.5. jsme se zúčastnili Noci kostelů. Návštěvníci, bylo jich asi 25, si prohlédli farní kostel sv. Vavřince - interiér, hodiny, zvonici, krov a dozvěděli se něco o jeho historii. Dále jedna skupinka navštívila i improvizované lapidárum s náhrobky majitelů panství a torzem trubače, sochy z pomníku padlým první světové války. Pomník byl postaven roku 1935 akademickým sochařem Emilem Schwantnerem, v roce 1945 byla socha stržena a od té doby byl pomník věnován Rudé armádě. Po roce 1989 se z něho stal nic neříkající parčík. Obnovení tohoto pomníku je stále v nedohlednu.
(sepsal M.Mráz)

V neděli 27.5. se ve Zdoňově, v kostele Nejsvětější Trojice, konala poutní českoněmecká mše, na které jsme již tradičně přivítali zdejší rodáky.

Sbírka "Pomoc nejzranitelnějším v Damašku" na pomoc obyvatelům Sýrie, aby nemuseli uprchnout ze země, vynesla 4665 Kč.

Od března se obnovují nedělní mše sv. v Adršpachu - 1. a 3. neděli v 14:00 a od června ve Zdoňově - každou poslední neděli ve 14:00.

Požehnané dny a Boží ochranu

Vám přeje a vyprošuje P. František

Aktuality externí
Videa pana Kusáka

Sv. Otec na YouTube

Opravy
I letos bude pokračovat oprava věže kostela Nejsvětější trojice ve Zdoňově. Bližší informace u P. Martina Lanžiho.

Dlouhodobě probíhá oprava farního kostela Sv. Vavřince, což je z programu Záchrana architektonického dědictví MK. Bližší informace opět u P. Martina Lanžiho.

Spolek Zachraňme teplickou poustevnu, který se stará o kostel P. Marie Pomocné s poustevnou, bude letos pokračovat v opravách. V plánu je oprava roubení. Blíže na jejich stránkách.