Vítejte na stránkách farnosti Teplice nad Metují
O farnosti
Naše farnost se nachází na severu Náchodska na hranici s Polskem, sousední farnosti jsou Broumov, Police nad Metují a Trutnov. V současné době k nám dojíždí P. František Hofman bydlící v Šonově, za ekonomické záležitosti odpovídá P. Martin Lanži z farnosti Broumov, teplická fara je neobsazena.

Rozpis bohoslužeb na 2 týdny

Datum Den svátek farní kostel Sv. Vavřince kostel P. Marie Pomocné jinde
25.7. neděle 17. NEDĚLE V MEZIDOBÍ 8:30
26.7. pondělí památka sv. Jáchyma a Anny
27.7. úterý pam. sv. Gorazda a druhů
28.7. středa 18:00
29.7. čtvrtek pam. Sv. Marty 12:00 – rozloučení s Irenou Fišerovou večer v 19:00 koncert na Kamenci
30.7. pátek 16:40
31.7. sobota 17:00 kaple Dědov - poutní mše svatá
1.8. neděle 18. NEDĚLE V MEZIDOBÍ 8:30
4.8. středa pam. Jana Vianeje 18:00
6.8. pátek SVÁTEK PROMĚNĚNÍ PÁNĚ 16:40
7.8. sobota --- --- Želiv – 900 let řádu
8.8. neděle 19. NEDĚLE V MEZIDOBÍ 8:30

15 minut přede mší sv. se zpovídá.

Požehnané dny prázdnin a dovolených přeje a vyprošuje
P. František Hofman

I Pán Ježíš zval apoštoly, aby si šli někam, na opuštěné místo odpočinout. Ale byl s nimi. Najděme si i my nějaké klidné místo na odpočinek v blízkosti Pána Ježíše. Bude se nám potom líp žít a pracovat,….

A modleme se za postižené přírodními katastrofami a příznivé počasí.

Aktuality

15.7.2021 - Varhanní léto. V 19:00 ve farním kostele sv. Vavřince proběhne koncert festivalu, kde přivítáme Krkonošské kolegium .

3.7.2021 - Za poklady Broumovska. V tento den k nám zavítal festival Za poklady Broumovska. Koncert proběhl v kostele P. Marie Pomocné v Teplicích nad Metují na Kamenci. Slyšeli jsme hoboj, klarinet, fagot v klasické i moderní hudbě.

9.1.2021 - Tříkrálová sbírka byla letos na celém území bez koledníků, ale byla možnost přispět do sbírky pokladničkami umístěnými v o nědělích kostele a ve městě potravinách "U Kubečků", v papírnictví "U Kohlů" a na městském úřadě.
V pokladničce umístěné v kostele a na úřadě bylo vybráno 5190 Kč, v papírnictví 2727 Kč a v potravinách 2955 Kč.
Vybrané peníze budou věnovány na pomoc postiženým tornádem na Moravě. Více viz Charita ČR.

28.5.2021 - poustevna s kostelem P. Marie Pomocnice byla v tento den od 18:30 otevřena v rámci Noci kostelů. Návštěvník prohlédli poustevnu v rekonstrukci, kostel včetně krovu s věží a poslechli si povídání o poustevnících a o historii místa. Více na stránkách spolku Zachraňme teplickou poustevnu

V pondělí dne 29. června v 15 hodin se na Bukové hoře v Horních Teplicích konala připomínka zdejší poválečné tragédie. Pěkné počtení o ní naleznete na stránce gymnaziálního učitele pana Ježka. Přítomen byl broumovský farář Martin Lanži, vedoucí spolku rodáků z Broumovské oblasti Erik Buchholz z Německa, starosta Teplice pan Bitnar a další. Poválečné události náš kraj výrazně změnily, bohužel ne k lepšímu. Je dobré se z chyb poučit, to je hlavní důvod podobných připomínek. (komentář M.Mráz)

16.3.2020 - Další slovo biskupů k opatření proti šíření koronavirové nákazy.

Od 12.března se veřejné mše ve všech kostelech na území královéhradecké diecéze ruší, viz dopis královéhradeckého biskupa a dopis biskupské konference. Je to preventivní opatření k zabránění šíření koronavirové nákazy.

Dne 4.-12.1.2020 se konala v Teplicích a okolí Tříkrálová sbírka Charity ČR. Hlavní koledovací den byla sobota 11.1., kdy koledníkům požehnal P. František. Více zde.

V neděli 16.června se konala pouť ve Zdoňově, v renesančním kostele Svaté Trojice. Mši v 15:00 navštívili rodáci z Německa.

V sobotu 15.června Zdoňov slavil 660 let od první zmínky českého názvu, německý Merkelsdorf se objevil před asi 130lety dříve. Vyslechli jsme si přednášku PhDr. Moravcové o bohaté historii obce. Více na facebooku spolku BUK Zdoňov .

V pátek 24.5.2019 byl poutní kostel P. Marie Pomocné s poustevnou otevřen pro veřejnost v rámci akce Noc kostelů.

V sobotu 25.8.2018 jsme se rozloučili P. Marianem Lewickým, děkanem z Police nad Metují.

O prázdninách se konalo Varhanní léto, které pořádal L. Šikut.

V pátek 25.5. jsme se zúčastnili Noci kostelů. Návštěvníci, bylo jich asi 25, si prohlédli farní kostel sv. Vavřince - interiér, hodiny, zvonici, krov a dozvěděli se něco o jeho historii. Dále jedna skupinka navštívila i improvizované lapidárum s náhrobky majitelů panství a torzem trubače, sochy z pomníku padlým první světové války. Pomník byl postaven roku 1935 akademickým sochařem Emilem Schwantnerem, v roce 1945 byla socha stržena a od té doby byl pomník věnován Rudé armádě. Po roce 1989 se z něho stal nic neříkající parčík. Obnovení tohoto pomníku je stále v nedohlednu.
(sepsal M.Mráz)

V neděli 27.5. se ve Zdoňově, v kostele Nejsvětější Trojice, konala poutní českoněmecká mše, na které jsme již tradičně přivítali zdejší rodáky.

Sbírka "Pomoc nejzranitelnějším v Damašku" na pomoc obyvatelům Sýrie, aby nemuseli uprchnout ze země, vynesla 4665 Kč.

Od března se obnovují nedělní mše sv. v Adršpachu - 1. a 3. neděli v 14:00 a od června ve Zdoňově - každou poslední neděli ve 14:00.

Požehnané dny a Boží ochranu

Vám přeje a vyprošuje P. František

Aktuality externí
Videa pana Kusáka

Sv. Otec na YouTube

Opravy
I letos bude pokračovat oprava věže kostela Nejsvětější trojice ve Zdoňově. Bližší informace u P. Martina Lanžiho.

Dlouhodobě probíhá oprava farního kostela Sv. Vavřince, což je z programu Záchrana architektonického dědictví MK. Bližší informace opět u P. Martina Lanžiho.

Spolek Zachraňme teplickou poustevnu, který se stará o kostel P. Marie Pomocné s poustevnou, bude letos pokračovat v opravách. V plánu je oprava roubení. Blíže na jejich stránkách.